A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated

Filename: libraries/My_upload.php

Line Number: 2727

Backtrace:

File: /home/u7850094/eski.ormuh.org.tr/application/core/Core_Controller.php
Line: 7
Function: __construct

File: /home/u7850094/eski.ormuh.org.tr/application/core/Core_Controller.php
Line: 16
Function: __construct

File: /home/u7850094/eski.ormuh.org.tr/application/controllers/Home.php
Line: 24
Function: __construct

File: /home/u7850094/eski.ormuh.org.tr/index.php
Line: 315
Function: require_once

Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarında süreç nasıl işliyor? - Orman Mühendisleri Odası ORMUH- Orman Mühendisleri Odası

Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarında süreç nasıl işliyor?

Mesleki deneyim kazanma çalışması için süresi içerisinde yapılan başvuruları TEMDEM Kurulu (Temel Eğitim ve Mesleki Deneyim Kazanma Merkezi) Mart, Temmuz ve Kasım aylarının sonuna kadar inceler,

 

Yapılan değerlendirme neticesinde mesleki deneyim çalışma programlarına katılmaya hak kazanan adaylar; Oda internet sitesinde ve ilan tahtasında ilan edilir.

 

Adaylar bu duyuruda belirtilen yerde ve tarihte TEMDEM tarafından gerçekleştirilen bir günlük Uyum Eğitimine katılarak Uygulama Tez Konularını alırlar.

 

 Aday Meslek Mensupları Uygulama Tezlerini tezlerin teslim yazısında belirtilen süre içerisinde hazırlayarak Oda Genel Merkezine ulaştırmak ve 1 (Bir) yıl süreli mesleki deneyim kazanma çalışmalarını tamamlamak zorundadırlar.

 

 Uygulama tezlerinin TEMDEM Kurulu tarafından değerlendirilmesi neticesinde, tezleri uygun bulunan meslek mensubu adaylar, oda internet sayfasında ilan edilir. İsimleri ilan edilen aday meslek mensupları, Serbest Meslek Mensupluğu Sınavına katılabilmek için;  bu duyurunun ekinde ve aynı zamanda da Oda internet sayfasında yer alan;

  • Sınav Başvuru Formunu doldurarak ekinde;

  • Tezkiye Varakası

  • Tamamlama Belgesi

  • Adli Sicil Kaydı ile birlikte duyuruda belirtilen süre içerisinde doğrudan ya da Şube ve Temsilcilikler kanalı ile  Oda Genel Merkezine başvuru yaparlar.

 

Başvuruların TEMDEM Kurulu tarafından değerlendirilmesi neticesinde uygun bulunanlar Oda internet sayfasında  ilan edilirler ve Serbest Meslek Mensupluğu sınav duyurusunda belirtilen yer ve tarihte TEMDEM tarafından mesleki deneyim kazanma çalışmaları bitirme değerlendirmesine tabi tutulurlar.

 

Aday meslek mensupları TEMDEM değerlendirme ücretini (2014 yılı için 20,00 TL) sınav öncesi  Oda muhasebe servisine yatırırlar.

 

Bu değerlendirme sınavında 100 üzerinden en az 60 puan alanlar Serbest Meslek Mensupluğu sınavına girmeye hak kazanırlar. (İlk değerlendirmede başarısız olan adaylar izleyen yıl içerisinde 3 kez bu değerlendirme sınava girebilir. Bu sınavlarda da başarısız olanlar ile bu haktan yararlanmayanlar mesleki deneyim kazanmak şartını yerine getirmemiş sayılır.)

 

Not: Aday meslek mensuplarının süreçle ilgili Oda internet sitesi ve ilan tahtasında yapılacak duyuruları iyi takip etmeleri, başvuru ve çalışmalar esnasında, belirtilen sürelere ve şartlara riayet etmeleri kayba uğramamaları için son derece önemlidir.

Your browser does not support the canvas element.